forum Dominikańskiego DA Akwarium (Szczecin)

forum Dominikańskiego Duszpastetstwa Akademickiego Akwarium

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2010-11-02 17:20:00

Ewcia

Administrator

Zarejestrowany: 2009-07-25
Posty: 84

Wolontariat

Zapraszamy do pracy z dziećmi leczącymi się w szpitalu onkologicznym na Unii Lubelskiej.

Zapisy i więcej informacji:
Dominika Weichert: dominika.weichert@gmail.com
o. Michał Murzyn: mmurzyn@dominikanie.pl

Offline

 

#2 2010-11-02 17:59:30

nika

Moderator

Zarejestrowany: 2010-11-02
Posty: 2

Re: Wolontariat

Witajcie Studenci z Akwarium Pana!

mamy przed sobą wyjątkową możliwość, niezwykłą perspektywę! Nie jest łatwo ogarnąć niektóre sprawy..
Nie wszystko idzie tak po prostu zrozumieć, przyjąć... Tak jest z chorobą...

Mamy możliwość i ruszamy z kopyta! - jest czas i miejsce...  dla nas!... jest czas na nas!

DA Akwarium startuje z wolontariatem!!!


Miejsce - oddział onkologii dziecięcej w szpitalu przy Unii Lubelskiej.
Pole działania - chcemy towarzyszyć małym pacjentom, w różnej formie - pogaduchy, czytanie, opowieści, bajowanie, może teatrzyk, różne zabawy.... konkretnie i krótko - być dla, być z chorymi dzieciakami!
Jesteśmy ... i też odciążamy ich rodziców - mogą pozałatwiać pilne sprawy, pojechać do domu odpocząć, porozmawiać z ojcem Michałem!
W jakim wymiarze - raz w tygodniu około 2 godzin! ustalimy datę i termin dogodny dla wszystkich, a jeśli to będzie trudne mamy na horyzoncie możliwość podzielenia się w pary czy drobne grupy i dopasowania terminu do naszych planów zajęć!!!
Elastycznie co? - widzisz! potrzebują nas!
od czasu do czasu - planujemy wspólne spotkanie z Ojcem w gronie wolontariuszy, żeby pogadać, jak nam idzie, przedyskutować nowe pomysły.
od czasu do czasu - także! spotkanie z lekarzem, szefową fundacji, która działa na rzecz dzieciaków i z innymi zaproszonymi gośćmi, żeby rozwiać wątpliwości, przełamać niepewność... działać coraz lepiej, otwarcie i delikatnie!
Zastanówcie się?!


Sprawa nabrała tempa, ruszamy prędzej niż się spodziewaliśmy - już w ten czwartek o 19!

Wszystkich chętnych zapraszam i proszę o szybką odpowiedź mailową z deklaracją:
jestem chętny, wchodzę w to!
albo
dziękuję nie! trzymam za was kciuki!

Wszyscy, którzy podejmą zaproszenie dostaną maila zwrotnego,
z dokładną informacją o czwartkowym spotkaniu!

Kto chce się zaangażować, ale w czwartek nie może przyjść, niech również koniecznie napisze!!!


Wiem, można się trochę obawiać, jak to będzie... Boimy się choroby, boimy się ludzkiego cierpienia... a to jeszcze poważnie chore dzieci... boimy się! Nie wiadomo jak się zachować... wobec nich, wobec rodziców... Pójdziemy tam i będziemy z nimi, bez obaw, tak po ludzku, normalnie... przecież wszyscy kochamy życie! ... poczytamy, pogadamy, pośmiejemy się, może się zdarzy, że będziemy razem płakać...


"Jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy, jeżeli nie pozwolimy, by pokonał nas lęk przed własną słabością".   Jan Paweł II


poczytać, pogadać, pobyć... wielkie rzeczy!
Zobacz, to już są wielkie rzeczy!!!


Zapraszam do współpracy!

Offline

 

#3 2010-11-09 00:01:55

nika

Moderator

Zarejestrowany: 2010-11-02
Posty: 2

Re: Wolontariat

Witajcie Wolontariusze:)!

   Serdecznie zapraszam! Logujcie się na forum! - musimy wspólnie dograć termin dogodny dla wszystkich!

Planujemy pierwsze spotkanie dla grona wolontariuszy - chcielibyśmy zaprosić do DA panią psycholog,
która opowie nam o pracy z dzieciakami, służąc wiedzą i swoim własnym życiowym doświadczeniem!

Zapowiada się ważny i ciekawy wieczór, dlatego trzeba, abyśmy stawili się jak najliczniej!

Czas nas goni, wystartowaliśmy! A z pomocą nie ma co zwlekać!

Spotkanie musi się odbyć w przyszłym tygodniu! tj. 15-20 listopada.
Najlepiej zapewne w godzinach popołudniowych bądź wieczornych!

Kiedy Wam pasuje?! mniej więcej. piszcie prędko, jak Wam się zapowiada tydzień!
w jakich dniach, około której godziny moglibyście przybyć do DA?

Ta prośba jest skierowana do wszystkich!!!, także do osób, które nie mogły być obecne na pierwszym spotkaniu - 4 listopada w szpitalu!

Weźcie pod uwagę, że w tygodniu życie duszpasterstwa biegnie zgodnie z planem!
czyli w poniedziałek o 19 Rzeźnia, wtorek 17 schola... itd.

Czekam na Wasze głosy!!!

Rozpoczynamy dyskusję na forum i ustalamy termin!!! TU i TERAZ!!!

Rejestrujcie się, logujcie i piszcie terminy czem prędzej:D

Offline

 

#4 2010-11-09 01:07:52

Mona Lisa

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-09
Posty: 1

Re: Wolontariat

Hej
Spotkanie pasuje mi w piatek (19) lub sobota, bo niestety resztę tygodnia odpada Godziny popołudniowe mile widziane
A w jakich godzinach i w jakie dni miałyby się odbywać wizyty w szpitalu? Jest juz jakaś propozycja?
Do usłyszenia

Offline

 

#5 2010-11-10 00:24:44

Jacek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-08-16
Posty: 14

Re: Wolontariat

Ja z czasem mam pełną swobodę Do końca tygodnia nie mam żadnych konkretnych zobowiązań, więc o dowolnej porze dnia i nocy stawię się na spotkanie Piątek działa rewelacyjnie, więc mogę się przychylić do tej propozycji

pozdrawiam

Offline

 

#6 2010-11-12 17:50:52

klaudia m

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-12
Posty: 2

Re: Wolontariat

Hej Dominika! Moge sie po prostu z Toba skontaktowac co do dni itp. pozdrawiam Klaudia, super inicjatywa:D

Offline

 

#7 2010-11-12 17:53:37

klaudia m

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-12
Posty: 2

Re: Wolontariat

Pisze kiedy moge: czwartek od okolo 17.00, piatek od 14.00, sobota od 14.00, niedziela caly dzien niestety od pon do czw troche gorzej, o ewentualnie pon od 15.30 to zostane od razu po zajeciach na unii

Offline

 

#8 2010-11-16 18:28:02

Paula

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-09
Posty: 1

Re: Wolontariat

Ja mogę we wszystkie dni oprócz poniedziałków

Offline

 

#9 2010-11-17 15:10:55

Gania

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-17
Posty: 1

Re: Wolontariat

Hej, ja mogę tylko w sobotę po 17:00

Joanna S.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pljamnik sprzedam